AKTUALNOŚCI

Polscy Wystawcy na targach Intec i Z


Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec oraz Międzynarodowe Targi Poddostawców Zuliefermesse to dwie najważniejsze w Niemczech imprezy targowe dla branży maszynowej i branży obróbki metali. Najbliższe edycje targów Intec i Zuliefermesse odbędą się w dniach od 24 do 27 lutego 2015 roku w Lipsku. Swój udział w targach zgłosiły już prawie wszystkie wiodące marki i producenci, m.in. Bystronic, Trumpf, Evo Tech. Innomax AG, OTC Daiher Europe, czy Mazak. Obie imprezy zajmować będą powierzchnię aż 4 hal targowych, a ich łączna powierzchnia wystawiennicza wynosić będzie ponad 71.500 m².
Podczas targów Intec prezentowana jest najnowsza oferta obrabiarek, maszyn specjalnych, narzędzi, frezarek, tokarek, komponentów maszyn, systemów laserowych oraz oferta usług w zakresie obróbki materiałowej. Swoje stoiska posiadają wszyscy wiodący producenci z Niemiec oraz Włoch, Japonii, Austrii, Polski i Szwajcarii. Z uwagi na fakt, że w 2015 roku targi Intec będą w Niemczech pierwszą najważniejszą imprezą targową dla branży budowy maszyn specjalnych i obrabiarek, obecność na targach jest dla producentów maszyn i narzędzi idealną platformą do prezentacji swojej najnowszej oferty. To właśnie w Lipsku większość z nich pozyskuje nowych kontrahentów oraz umacnia kontakty handlowe ze stałymi klientami. Dla zakładów obróbki mechanicznej targi Intec stanowią natomiast okazję do decyzji odnośnie zakupu nowych linii produkcyjnych, maszyn, obrabiarek, czy narzędzi.
W tym samym terminie odbywają się Międzynarodowe Targi Poddostawców Zuliefermesse, które należą do wiodących w Europie imprez wystawienniczych dla dostawców części, komponentów i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego i lotniczego oraz tworzyw sztucznych, elektroniki i elektrotechniki.
Wśród polskich wystawców, którzy wezmą udział w najbliższej edycji targów Intec i Zuliefermesse, znajdują się m.in. takie firmy jak: RAIS-TOOLS Sp. z o.o., FCPK Bytów Sp. z o.o., TASKOPROJEKT Sp. z o.o., GUMA Wojciech Majka, Kuźnia Sułkowice S.A., czy Zakład Wytwarzania Artykułów z Gumy „DanGum".
Firma RAIS-TOOLS Sp. z o.o. jest wiodącym polskim producentem wysokiej jakości docisków szybkomocujących ręcznych i pneumatycznych, wdrożonych i stosowanych w systemach produkcyjnych wielu firm w kraju i za granicą. Firma ta produkuje również ręczne praski śrubowe i zębatkowe, a także świadczy usługi toczenia, frezowania na maszynach CNC, wykrawania wielotaktowego na prasach oraz oblewania tworzywem PCV metalowych elementów bez konieczności stosowania form wtryskowych. Gama projektowanych i produkowanych przez nią narzędzi jest obszerna i ciągle się zwiększa, z uwagi na specjalistyczne, indywidualne zastosowanie w różnych konfiguracjach, adaptacjach i modernizacjach.
Firma FCPK Bytów Sp. z o.o. od wielu lat jest liderem w branży narzędziowej w Europie Środkowo-Wschodniej, wraz z macierzystą firmą Superior Die Set Corporation (USA) szczyci się już ponad 85 letnią tradycją. Zakład w Bytowie specjalizuje się w produkcji okrągłych elementów znormalizowanych i specjalnych do form i tłoczników (słupy, tuleje, wypychacze, stemple), a wyposażony w najnowocześniejsze maszyny zadaniowe, pomagające osiągnąć wysoką jakość i wydajność, zaopatruje wielu światowych dostawców tych produktów w Europie i Ameryce Północnej. Zakład w Kielcach dostarcza płyty standardowe i specjalne (wg rysunku) do form wtryskowych z wielu gatunków materiałów (1730, 2312, 2311, 2085, 2343, 2767, TOOLOX33, TOOLOX44 i inne), płyty do tłoczników, jak również płyty specjalne (1500 x 3000) o różnym stopniu skomplikowania i zaawansowania obróbki wiórowej na centrach CNC, głębokim wierceniu (do 1650) czy bardzo precyzyjnym szlifowaniem planetarnym.
Firma GUMA, która założona została w 1990 roku, specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości wyrobów gumowych i gumowo-metalowych. Produkuje ona profile gumowe, gumę w rolkach, gumy dywanowe, specjalistyczne artykuły gumowe, elastomery, tulejki i rolki gumowe, wałki pokryte poliuretanem, wałki pokryte tworzywem sztucznym, zaślepki gumowe, przelotki gumowe, przewody paliwowe. Ponadto świadczy ona następujące usługi: obróbka CNC, CAD/CAM, 3D, frezowanie CNC, toczenie CNC, produkcja seryjna CNC, kriogeniczne czyszczenie detali gumowych oraz regeneracja wałków i rolek pokrytych tworzywem sztucznym i poliuretanem.
Firma TASKOPROJEKT Sp. z o.o. należy do czołówki firm w Polsce, które oferują kompleksowo projekt, wykonanie oraz uruchomienie z wdrożeniem do produkcji. Posiada ona ogromne doświadczenie w budowie przyrządów, stanowisk zrobotyzowanych oraz linii do zgrzewania i spawania dla przemysłu samochodowego, a także pojazdów szynowych. Ponadto podejmuje się ona również dostawy nietypowych maszyn, urządzeń oraz stanowisk badawczych dla innych gałęzi gospodarki.
„KUŹNIA" Sułkowice S.A. specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości odkuwek matrycowych kutych na gorąco, o wagach jednostkowych od 0,10 do 10 kg wykonanych ze stali węglowych, stopowych, konstrukcyjnych i nierdzewnych. Firma ta oferuje swoim klientom kompleksowy program produkcyjny dla odkuwek matrycowych począwszy od koncepcji konstrukcyjnej, poprzez kucie, aż po obróbkę końcową, tzn. obróbkę skrawaniem, obróbkę cieplno-chemiczną, pokrycie powierzchni - cynkowanie, malowanie, pokrycie KTL - oraz usługi logistyczne. Na bazie odkuwek matrycowych oferuje ona również złącza do rusztowań budowlanych wg EN 74-1, -2, -3 oraz narzędzia ręczne. Odbiorcami oferowanych przez nią wyrobów są wiodący europejscy i krajowi producenci oraz firmy działające w takich branżach jak budownictwo, przemysł maszynowy, przemysł wydobywczy, motoryzacja, energetyka, rolnictwo, hurtownie narzędziowe, markety budowlane.
Piorytetem w działalności Zakładu Wytwarzania Artykułów z Gumy „DanGum", który powstał w 1988 roku, jest produkcja wyrobów z gumy, z czego kluczową pozycję stanowią wysokiej klasy uszczelnienia techniczne. Firma ta oferuje także podzespoły, zespoły, części, kompletne maszyny i urządzenia, linie technologiczne, przyrządy i narzędzia specjalne produkowane wg dokumentacji klienta lub własnej. Świadczy ona również usługi obróbki metali: cięcie (mechaniczne), obróbkę skrawaniem (toczenie, frezowanie, wiercenie), szlifowanie, obróbkę elektroerozyjną wgłębną i drutową, spawanie, wydruki 3d.

Targom towarzyszy Międzynarodowa Giełda Kooperacji „CONTACT: Business Meetings".

Bilety wstępu na powyższe imprezy targowe są do nabycia w sklepie online www.bilety.targilipskie.pl 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy

  W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym......