AKTUALNOŚCI

Intec i Z potwierdziły pozycje liderów

W dniach 24. - 27. lutego odbyły się Międzynarodowe Targi Poddostawców Zuliefermesse oraz Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji Intec. W obu imprezach wzięło udział 1 433 wystawców z 33 krajów, natomiast targi odwiedziło 23,5 tysiąca gości z 35 krajów, wyniki te w porównaniu do statystyk z ostatniej edycji (1 352 wystawców i 21,4 tysiące odwiedzających) potwierdzają, że lipskie biennale cieszy się rosnącym zainteresowaniem ekspertów z branży.
W tegorocznych targach poddostawców wzięło udział 14 firm, z czego 10 skupionych było na Stoisku Narodowym, organizowanym przez polskie przedstawicielstwo Targów Lipskich. Formuła takiego wystąpienia praktykowana jest od wielu lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród rodzimych firm.
Również na targach Intec zostało zorganizowane niewielkie stoisko polskie, na którym prezentowały się trzy polskie firmy.

Opinie wystawców dotyczące tegorocznych targów były bardzo pozytywne, doceniali przede wszystkim profesjonalizm odwiedzających, konkretne zapytania i rzeczowe rozmowy.
Wystawcy brali udział w Międzynarodowej Giełdzie Kooperacji CONTACT, zorganizowanej przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Lipsku w ramach sieci Enterprise Europe Network. Jej formuła oraz to, że spotkania odbywały się na jednej z hal było bardzo korzystne, zaś konkretne i dopasowane rozmowy dawały szanse na nawiązanie długotrwałych i intratnych kontaktów.


Na wspólnym polskim stoisku promowało się 10 firm:
TASKOPROJEKT Sp. z o.o.

GUMA Wojciech Majka
Kuźnia Sułkowice S.A.
Zakład Wytwarzania Artykułów z Gumy „DanGum"

Vigor Sp. z o.o.

Tobzamer S.C.

Totalproduction

Cezar
Segepo-Refa
Dolzamet Sp. z o.o.
oraz
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

a na targach Intec 4 firmy:
RAIS-TOOLS Sp. z o.o.

FCPK Bytów Sp. z o.o.
Pafana
Tools
i Klaster Innowacyjnych Technologii w Wytwarzaniu Cinnomatech.

Na targi przyjechały również dwie misje gospodarcze z województw: kujawsko-pomorskiego i dolnośląskiego, ale także liczna grupa indywidualnych odwiedzających.
W trzecim dniu targów na polskim stoisku odbyło się spotkanie z wiceburmistrzem miasta Lipska, który odwiedził wszystkich polskich wystawców i przeprowadził liczne indywidualne rozmowy. Polskim wystawcom pomogło to w poznaniu specyfiki lipskiego rynku oraz wschodnioniemieckiego w ogóle.
Targi Intec i Zuliefermesse w Lipsku systematycznie odnotowują wzrosty wystawców, wynajmowanych powierzchni i liczby odwiedzających. Jest to wyraźny dowód, że koncepcja tej imprezy targowej w formie duetu komplementarnych specjalistycznych segmentów sprawdza się.
Podczas targów Intec wystawcy pokazali technologie produkcji do obróbki metali (głównie obrabiarki, procesy automatyzacji produkcji i robotykę, spawanie laserowe i precyzyjne narzędzia i technologii, systemy narzędziowe, metrologii i kontroli jakości oraz oprogramowanie dla dalszej produkcji i wytwarzania.
Polskie Wystąpienie Narodowe objęte było patronatem Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej w Berlinie.

Kolejna edycji duetu Intec i Z odbędzie się w dniach 7 - 10 marca 2017.

Więcej informacji o targach na: www.messe-intec.de

 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy

  W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym......