AKTUALNOŚCI

Sukces edycji 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse

 


Tegoroczna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwsze istotne w 2019 roku spotkanie dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej, odnotowała po raz kolejny bardzo zadowalające wyniki: 24 400 odwiedzających z 41 krajów (2017: 24 200 z 35 krajów) oraz 1 324 wystawców z 31 krajów (2017: 1 382 wystawców z 30 krajów), którzy na powierzchni ponad 70 000 m.kw. zaprezentowali swoje nowości, innowacyjne produkty i usługi oraz najnowsze rozwiązania dla branży.

Podczas czterech dni targowych duet Intec i Zuliefermesse stanowił jedno z wiodących w Europie spotkań dla przedstawicieli branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. „Na zwiększonej powierzchni wystawienniczej swoje najnowsze produkty i usługi, a także innowacyjne rozwiązania zaprezentowali zarówno światowi liderzy z branży, jak i małe oraz średnie zakłady produkcyjne. Różnorodna i kompleksowa oferta wystawców po raz kolejny przyciągnęła imponującą liczbę odwiedzających", mówi Markus Geisenberger, Dyrektor Generalny Leipziger Messe GmbH. „Przedsiębiorstwa biorące udział w naszych targach przemysłowych doceniają wysoki poziom prowadzonych rozmów kooperacyjnych oraz możliwość nawiązywania współpracy biznesowej z nowymi kontrahentami, dzięki czemu nasz duet targowy znajduje się w czołówce najważniejszych w Europie targów przemysłowych".

Pozytywne opinie wystawców oraz odwiedzających

Wystawcy oraz odwiedzający ocenili tegoroczną edycję bardzo pozytywnie. 93% wystawców targów Intec oraz 91% wystawców targów Zuliefermesse doceniło wysokie kwalifikacje osób odwiedzających obie imprezy. 9 z 10-ciu osób, które brały udział w przeprowadzanej ankiecie, zapewniło, że poleci innym przedsiębiorstwom wzięcie udziału jako wystawca w lipskim duecie targów przemysłowych.

Zadowolenie z udziału w tegorocznej edycji targów Intec podziela m.in. Martin Sprung, Marketing Manager w firmie ZCC Cutting Tools Europe GmbH: „Realizowany przez naszą firmę cel to zdobywanie nowych rynków. Udział w targach Intec jest dla nas bardzo ważny, gdyż pozwala nam ten cel w dużej mierze zrealizować. Właśnie podczas tej imprezy targowej mamy możliwość bezpośredniego kontaktu z firmami, których poszukujemy. Po dwóch dniach trwania targów, czyli już w ich połowie, mieliśmy tyle przeprowadzonych rozmów handlowych, ile zwykle mamy okazję przeprowadzić podczas całej imprezy na innych targach. Ponadto na targach Intec otrzymujemy konkretne zlecenia, a także podpisujemy wiążące umowy biznesowe."

Tegoroczna edycja spotkała się także z dużym zadowoleniem ze strony osób, które odwiedziły targi Intec i Zuliefermesse. Zgodnie z przeprowadzoną ankietą 94% odwiedzających będzie polecało innym specjalistom z branży udział w tym wydarzeniu. 90% ankietowanych z całą pewnością będzie uczestniczyło w kolejnej edycji lipskiego duetu przemysłowego. Ponadto 88% odwiedzających przyznało, iż podczas imprezy zrealizowało zamierzone cele.

 

Targi Intec i Zuliefermesse na stałe wpisane w kalendarz targowy firm z branży przemysłowej 

Edycja 2019 duetu targowego Intec i Zuliefermesse przyciągnęła dużą liczbę odwiedzających m.in. z Niemiec środkowych, a także z innych regionów przemysłowych Niemiec. „Cieszy nas bardzo obecność na naszych targach wielu przedstawicieli z branży pochodzących z Europy Wschodniej, m.in. z Polski i Republiki Czeskiej. W ramach towarzyszącego targom programu konferencyjnego poruszana jest istotna tematyka związana z aktualnymi kierunkami rozwoju branży. Dla licznej grupy przedstawicieli (przedsiębiorstw) branży przemysłowej nasz duet targowy wpisał się do kalendarza targowego jako impreza obowiązkowa", mówi dr Deliane Träber, Dyrektor Pionu Targów Przemysłowych Leipziger Messe GmbH.    

„Dla naszego przedsiębiorstwa targi Intec stanowią optymalną platformę, w ramach której mamy możliwość nawiązywania kontaktów handlowych zarówno z niemieckimi, jak i międzynarodowymi firmami. Dla nas jako wystawców z całą pewnością ważnym atutem targów Intec jest fakt, iż bardzo wielu odwiedzających tą imprezę znajduje czas na prowadzenie wiążących rozmów biznesowych. Targi te wpisały się na stałe w kalendarz naszych imprez targowych", mówi Christian Thiele, Dyrektor Marketingu w firmie Hartmetall-Werkzeugfabrik Paul Horn GmbH.

Targi przemysłowe o międzynarodowym zasięgu

Duet targowy Intec i Zuliefermesse to wydarzenie skupiające nie tylko firmy z wszystkich najważniejszych regionów przemysłowych Niemiec, ale także przedsiębiorstwa z całej Europy. Matthias Funk, CEO w firmie Hedelius Vertriebsgesellschaft mbH, wystawiającej się na targach Intec: „Początkowo naszym celem było zaprezentowanie naszej oferty firmom z Niemiec wschodnich. Tym bardziej ucieszyło nas, iż podczas imprezy mogliśmy przeprowadzić interesujące rozmowy handlowe również z przedsiębiorstwami z pozostałych regionów Niemiec, a także z firmami pochodzącymi ze Szwajcarii. Duże zainteresowanie naszą ofertą pokazało nam, iż z każdą edycją targi Intec przyciągają coraz szersze grono odwiedzających. Niektórzy z naszych potencjalnych klientów kilkukrotnie wracali na nasze stoisko, aby omówić z nami konkretne zlecenia."

O międzynarodowym charakterze targów świadczy również wysoka frekwencja w organizowanych w ramach duetu targowego forach kooperacji oraz międzynarodowych spotkaniach, w których brali udział specjaliści z branży z takich krajów jak: Rosja, Polska, Republika Czeska, Rumunia i Turcja. Istotnym celem targów przemysłowych w Lipsku jest wspieranie międzynarodowej współpracy przedsiębiorców i instytucji. W/w spotkania oraz fora zorganizowane zostały przez Saksońską Agencję Wspierania Gospodarki, Saksońskie Ministerstwo Gospodarki, Pracy i Transportu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Ponadto tegoroczną edycję lipskich targów przemysłowych odwiedzili wysokiej rangi politycy pochodzący zarówno z Niemiec, jak i z całej Europy.

 

Marzec 2021: termin kolejnej edycji duetu targowego Intec i Zuliefermesse 

W dniach od 2 do 5 marca 2021 roku na lipskich terenach targowych zorganizowana zostanie kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse.

Informacje na temat targów Intec i Zuliefermesse

Kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse odbędzie się w dniach od 2 do 5 marca 2021 roku w Lipsku. W latach nieparzystych targi Intec są pierwszą istotną imprezą targową dla przemysłu obróbki metali w Niemczech i Europie. Swoim zakresem obejmują maszyny, centra obróbcze, narzędzia, zautomatyzowane systemy produkcyjne oraz zaawansowane technologie obróbki metalu. Targi Zuliefermesse należą do wiodących w Europie imprez B2B dla branży poddostawczej dla przemysłu. Ich oferta, obejmująca m.in. detale, części, komponenty oraz usługi przemysłowe, skierowana jest przede wszystkim do odbiorców z sektora maszynowego, urządzeń, narzędzi oraz motoryzacyjnego. 

Leipziger Messe GmbH

należy do pierwszej dziesiątki największych ośrodków targowych w Niemczech i do pięćdziesięciu największych ośrodków na całym świecie. Są organizatorem imprez targowych w Lipsku oraz w innych miastach w Niemczech i na całym świecie. Do całego koncernu należy pięć spółek córek oraz Lipskie Centrum Kongresowe CCL. Tak skonstruowana grupa wyróżnia się wysokimi kompetencjami targowymi i stanowi przykład profesjonalnej organizacji nowoczesnych imprez wystawienniczych, kongresów i eventów. Dzięki tak szerokiej i różnorodnej ofercie, Leipziger Messe otrzymała w roku 2018 po raz piąty z rzędu tytuł najlepszego usługodawcy z branży targowej, w największym rankingu jaki miał miejsce w tym roku w Niemczech. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich hal wystawienniczych wynosi 111 900 m², natomiast terenów otwartych 70 000 m². W ciągu roku organizowanych jest w Lipsku łącznie ponad 270 wydarzeń, do których zaliczają się imprezy wystawiennicze, kongresy, eventy oraz wydarzenia okołobiznesowe. Imprezy wystawiennicze odwiedzane są przez około 1,2 miliona osób z całego świata, a liczba wystawców to ponad 15 500 przedsiębiorstw. Leipziger Messe jako pierwszy niemiecki organizator imprez wystawienniczych otrzymała certyfikat Green Globe Standard. Zrównoważony rozwój jest integralną częścią biznesowej działalności Leipziger Messe.

Kontakt dla prasy:
Christian Heinz, rzecznik prasowy targów Intec i Zuliefermesse
Leipziger Messe GmbH
tel.: +49 341 / 678 6514
e-mail: c.heinz@leipziger-messe.de

Kontakt w Polsce:

Magdalena Dziemidek, Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
tel.: +48 22 414 44 71, 72, 73

e-mail: info@targilipskie.pl

Targi Intec: www.messe-intec.de, www.targi-intec.pl

Targi Zuliefermesse: www.zuliefermesse.de, www.poddostawcy.pl

 

Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.: www.targilipskie.pl
Leipziger Messe GmbH: www.leipziger-messe.de

 


NAJNOWSZA INFORMACJA PRASOWA

Wiodące w Europie targi obróbki metali zapraszają polskie firmy

  W dniach od 5 do 8 lutego 2019 roku w Lipsku odbędzie się kolejna edycja duetu targowego Intec i Zuliefermesse, stanowiąca pierwszą istotną w przyszłym roku w Europie platformę spotkań targowych dla branży obróbki metali, maszynowej oraz poddostawczej. Dla polskich wystawców oraz odwiedzających udział w tym......